Organigrama do centro
Todo o persoal do centro organízase en órganos colexiados e unipersonais conforme ao seguinte organigrama:
EQUIPO DIRECTIVO |
|
Cargo |
Nome |
Directora |
Blanca Puente Pérez |
Vicedirectora |
Cristina Rodríguez Álvarez |
Xefa de Estudos |
Eva Domínguez Souto |
Secretario |
Emilio Pazo Núñez |
CONSELLO ESCOLAR |
|
Representante |
Nome |
Directora |
Blanca Puente Pérez |
Xefa de Estudos |
Eva Domínguez Souto |
Secretario |
Emilio Pazo Núñez |
Alumnado |
Ruth Blanco García Pablo González Estévez Maya Moledo Bautista Youssef Ezzekraoui Ait Menssour |
Profesorado |
Francisco J. Docampo González María Beatriz Iglesias Núñez Marta Rodríguez Taboada María Belén Romero Gómez Emilio Romero Lorenzo María José Solleiro Díaz Alberto Viso Outeiriño |
PAS |
Lucía Viñas Diz |
Nais/pais/tit.legais |
Marta Iglesias Velasco Guadalupe Prego García |
ANPA |
Amalia García Fernández |
Concello |
Rafael Estévez Martínez |
XEFATURAS DE DEPARTAMENTOS E CLAUSTRO |
||
Departamento |
Nome [Xefaturas de departamento] |
Cargo |
Artes Plásticas |
García Bragado, Raquel |
TIT 1º ESO A |
Núñez Varela, Sara |
TIT 3º ESO D |
|
Rodríguez Álvarez, Cristina |
VICEDIRECTORA |
|
Ciencias Naturais |
Barciela Varela, Eduardo |
|
Martínez Castro, Mª Cristina |
|
|
Rey González, Danel |
TIT 1º BAC B |
|
Economía |
Arcos Lafuente, Francisco |
|
Educación Física |
Brocos Iglesias, María |
TIT 4º ESO C |
Dobarro López, Araceli Beatriz |
TIT 2º ESO C |
|
Pociña Pazo, María Yolanda |
TIT 4º ESO B |
|
Filosofía |
Barral Calvo, Daniel |
TIT 1º BAC D |
Brañas Costa, María |
TIT 2º BAC B |
|
Física y Química |
Davila Pousa, María Rita |
|
Puente Pérez, Blanca |
DIRECTORA |
|
Rey Aragunde, Eva María |
|
|
Varela Silvalde, Olalla |
TIT 3º ESO C |
|
Francés |
González Budiño, Dolores |
|
Lemos Davila, Cristina |
|
|
Grego |
Alonso Álvarez, Laureano |
|
Inglés |
Parga Troncoso, Judit |
TIT 3º ESO B |
Pintos Pazos, Begoña |
TIT 4º ESO A |
|
Rodríguez de Diego, Ruth |
|
|
Santomé Sequeiros, Manuel |
TIT 1º ESO C |
|
Viso Outeiriño, Alberto |
COORD. S.BILINGÜE |
|
Latín |
Alonso Álvarez, Laureano |
|
L.Castelá e Literatura |
Domínguez Souto, Eva |
XEFA DE ESTUDIOS |
Gómez-Casasnovas Díaz, David |
TIT 4º ESO D |
|
Jardón Abal, Francisco Javier |
TIT 2º BAC A |
|
Martínez Lomba, Ánxela |
|
|
Martínez Philippon, Andrea |
TIT 1º BAC A |
|
Mirón Torres, Sonia María |
TIT 1º ESO D |
|
Valverde Morán, Juan Pablo |
|
|
L. e Literatura Galega |
Bugarín Pereira, Luis Miguel |
TIT 2º BAC C |
Castaño Vicente, Isabel |
TIT 1º BAC C |
|
Cid Deus, Fernando |
|
|
Puertas Martínez, Sonia María |
TIT 2º ESO D |
|
Teixeiro Fernández, Montserrat |
TIT 2º ESO B |
|
Matemáticas |
Docampo González, Francisco J. |
COORD. E-DIXGAL |
Juncal Martínez, José Antonio |
|
|
Iglesias Núñez, María Beatriz |
TIT 3º ESO DIVER |
|
Pazo Núñez, Emilio |
SECRET./COORD. ABALAR |
|
Rodríguez Taboada, Marta |
|
|
Romero Lorenzo, Emilio |
|
|
Vidal Conde, Luis Alonso |
COORD. DINAMIZ. |
|
Música |
Seoane Riobó, Rosa María |
TIT 3º ESO A |
Trinidad Marco, María Amparo |
TIT 2º ESO A |
|
Orientación |
González Gómez, Uxía |
|
Solleiro Díaz, María José |
|
|
Portugués |
Viso Outeiriño, Alberto |
|
Relixión católica |
Romero Gómez, María Belén |
|
Tecnoloxía |
Costas Fernández, Marta |
|
Díaz Portas, Luis Alberto |
|
|
González Gavino, José Luis |
|
|
Leyenda Souto, Javier |
|
|
Xeografía e Historia |
Abraira Pérez, Miguel A. |
TIT 2º BAC D |
Martínez Torrado, María |
TIT 1º ESO B |
|
Novas Garrido, Cecilia |
|
|
Pérez Rego, Rafael |
|
PERSOAL NON DOCENTE |
|
Cargo |
Nome |
Aux. Administrativas |
Ana Isabel Alén Freiría Lucía Viñas Diz |
Conserxes |
María del Carmen Méndez Barciela José Antonio Rodríguez Chamorro Luís Bernardo Seijas Gómez |
Persoal de limpeza |
Humilde Barrientos Barrientos Isabel Fernández Alonso Josefina García Rivas María del Carmen Maceira Fernández María José Vázquez Pérez |