Rutas
RUTAS DE TRANSPORTE INTEGRADO
Na seguinte ligazón poden consultar as Rutas de Transporte Integrado do CPI Fonte Díaz
Rutas
A instrución 3/2015 da secretaría xeral técnica da consellería de cultura, educación e ordenación universitaria, do 1 de xuño, sobre a xestión do servizo de transporte escolar, establece as liñas xerais de funcionamento do servizo de transporte escolar para o alumnado dos centros docentes públicos que impartan ensinanzas de oferta obrigatoria.
O transporte escolar no noso centro está cuberto pola empresa Mosquera Autocares por contrato asinado entre a empresa mencionada e a Consellería de Cultura e Educación. A folla de ruta é o documento oficial onde quedan rexistradas as paradas autorizadas para cada bus e actualízase cada ano coas peticións de paradas en ruta.
Descríbense a continuación, as distintas rutas coas súas paradas. Para velas sobre un mapa, prema no nome da ruta e abrirase unha ligazón en google maps, onde as poderá ver xeolocalizadas con todo detalle. A localización das paradas é, salvo erro, exacta. O percorrido das rutas é orientativo e pode ter variacións.
Os buses sitúanse na dársena de saída de fonte díaz, por orde. O bus da Ruta 1 sitúase na parada máis próxima ao concello e a continuación van os buses seguintes ata o da ruta 8 que estará ao lado do tanatorio.
Ruta 1. Bama |
Ruta 2. Cebreiro Inicio da ruta CPI Fonte Díaz. Dársena de autobuses, saída oeste do colexio. Parada 1 Angumil Parada 2 Cebreiro-Angumil Parada 3 Cebreiro-escola Parada 4 Cebreiro-castelo Parada 5 Cebreiro Parada 6 Cebreiro-Balada Parada 7 Toxa-Varela Parada 8 Toxa Parada 9 Toxa-Funeraria Parada 10 Abelenda Parada 11 Loureiros |
Ruta 3. Prevediños. |
Ruta 4. Beseño |
Ruta 5. Andeade Parada 1 Mourelos |
Ruta 6. Circes. Parada 15 Carballiño
|
Inicio da ruta: CPI Fonte Díaz. Dársena de autobuses, saída oeste do colexio.
Parada 1: Bustelo
Parada 2: Fao
Parada 3: Arroeiro
Parada 4: Capela
Parada 5: Basebe
Parada 6: Xestelo
Parada 7: Tendeiro
Parada 8: Obra 1
Parada 9: Obra 2
Parada 10: Obra 3
Parada 11: Besaña
Parada 12: Bendaña
Parada 13: Lubagueira
|
Inicio da ruta: CPI Fonte Díaz. Dársena de autobuses, saída oeste do colexio.
Parada 1: Pena
Parada 2: San Pedro
Parada 3: Ribeira
Parada 4: Pousada
Parada 5: Remesquide
Parada 6: Eirexe-Foxás
Parada 7: Sobredo
Parada 8: Tolán
Parada 9: Cruce-Foxás
Parada 10: Foxás de Abaixo I
Parada 11: Foxás de Abaixo II
Parada 12: Grixó
Parada 13: Outeiro de Millán
Parada 14: Couto de Millán
Parada 15: Vilar-Chaira
|
Dobraxe de transporte os Xoves:
Os xoves, o alumnado de educación secundaria ten clase ata as 17:35. Faise entón preciso transportar inicialmente ás 16:05 ao alumnado de primaria e infantil e posteriormente nunha segunda quenda ao de secundaria ás 17:35. A quenda das 17:35 dos xoves é exclusiva para alumnado de secundaria. Non dispón de persoa acompañante e polo tanto non pode ser empregada polo alumnado de infantil e/ou primaria salvo que se asine unha autorización que pode descargar nesta mesma páxina.
Dobraxe da ruta de Bama Inicio da ruta CPI Fonte Díaz. Dársena de autobuses, saída oeste do colexio. Parada 1 Mourelos Parada 2 Cruz de Méndez Parada 3 Trivas Parada 4 Arenteiro Parada 5 Loxo-Goleta Parada 6 Goritas Parada 7 Torreis Parada 8 Vilar Parada 9 Tarrío Parada 10 Castro-Bama Parada 11 Campelo Parada 12 Bamela Parada 13 Noaio Parada 14 Castro-Prevediños Parada 15 Millares Parada 16 Sar Parada 17 Xesteira |
Dobraxe da ruta de Cebreiro Inicio da ruta CPI Fonte Díaz. Dársena de autobuses, saída oeste do colexio. Parada 1 Angumil Parada 2 Cebreiro-Angumil Parada 3 Cebreiro-escola Parada 4 Cebreiro-Castelo Parada 5 Cebreiro Parada 6 Cebreiro-Balada Parada 7 Toxa-Varela Parada 8 Toxa Parada 9 Abelenda Parada 10 Loureiro Parada 11 Toxa-Funeraria Parada 12 Muiña 1 Parada 13 Muíña-cruce Parada 14 Muíña 2 Parada 15 Laña 1 Parada 16 Laña 2 Parada 17 Oca de arriba Parada 18 Oca de abaixo Parada 19 Barrido Parada 20 Vilanova Parada 21 Murgás Parada 22 Turces 1 Parada 23 Turces 2 Parada 24 Igrexa Parada 25 Forte Parada 26 Baiobre 1 Parada 27 Baiobre 2 |
Dobraxe da ruta de Prevediños. |
Dobraxe da ruta de Circes. Inicio da ruta CPI Fonte Díaz. Dársena de autobuses, saída oeste do colexio. Parada 1 Rozas Parada 2 Muíña Parada 3 Eirexe-Andeade Parada 4 Castelo Parada 5 Meres1 Parada 6 Meres2 Parada 7 Calvos Parada 8 Cezar Parada 9 Mane Parada 10 Cillobre Parada 11 Santiso Parada 12 Freire Parada 13 Subres1 Parada 14 Subres2 Parada 15 Rilo Parada 16 Eirexe-Calvos Parada 17 Vilar-Calvos Parada 18 Eirexe-Circes Parada 19 Chaos Parada 20 Quintáns Parada 21 Carballiño Parada 22 Sartes Parada 23 Ribeira 1 Parada 24 Ribeira 2 |
Dobraxe da ruta de Bendaña. |