FP dual. Prazas dispoñibles

Listaxes de ciclos de FP dual con prazas dispoñibles

Está aberto o prazo de presentación de solicitudes para os ciclos de formación profesional dual con prazas dispoñibles tras a finalización do período establecido de presentación de solicitudes.

As persoas interesadas en matricularse nalgún destes ciclos formativos presentarán unha única solicitude no centro onde se oferte o ciclo con prazas dispoñibles.

Centros e ciclos con prazas dispoñibles

OBSERVACIÓN: Pode seleccionar o concello no menú da esquerda

15027733 - IES de Arzúa

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Produción agroecolóxica
Pilar Castro Vallo
Xosé Luís Fernández Segade
Granxa Ecolóxica Figueroa, S.CP SCPP
Gandeiría Pear S.C.
Xosé Luis Carrera Valín
Casa do Queixo de Grixalba S.L.
Casa Grande de Xanceda SL
Ganados A Cernada, S.C
Fogar do Santiso SL
Labrecos S COOP Galega
Eva María Rodríguez Rodríguez
Mel Finca Orgánica, S. COOP

15002591 - IES Monte Neme

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Mecatrónica industrial e oferta parcial de Construcións metálicas e oferta parcial de Procesos e calidade na industria alimentaria
Calvo Conservas S.A.U
Epifanio Campo S.L.
Comercial Malasa S.L.
Placasa
Maquinaria Agrícola Cancela SL
Unión de Empresas Madereras SA

15003224 - IES Fernando Blanco

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Soldadura e caldeiraría Gerca Acero y Metal S.L.

15027897 - CIFP Paseo das Pontes

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Dirección de servizos de restauración (Oferta parcial do ciclo) Eurostars Hotel Company S.L.U.

15024513 - CIFP Someso

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Carpintaría e moble
Comercial Malasa S.L.
Metales y Muebles Especiales, S.L.
Deinter SL
Carpintería Cerqueiro S.L.
Mobiliario Comercial Smobel, SL
Carrozaría
Talleres Myr SL
Breogán Motor SL
José María Arrojo Aldegunde S.A.
Inturasa Pérez Rumbao SA
Antonio González Maceiras S.L.
Daniel Rodríguez Valiña
Autotaller Roel SL
Adrián Vidal Vázquez
Max Car 2018 S.L.
Plataforma Comercial de Retail S.A.U.
Construcións metálicas
Mantiñán Lestayo SLU
Fresno Metal SLU
Montajes Mecánicos De Galicia S.L.
Mecanizados Moan S.L.L.
Metales y Muebles Especiales, S.L.
Formas Inoxman S.L.
Mecanizado
Montajes Mecánicos De Galicia S.L.
Mecanizados Moan S.L.L.
Maximino Seoane S.L.
Blanco Mayer S.L.
Galimeca Coruña SL
Vilar Castro Hermanos CB
Proxectos de edificación
Comercial Malasa S.L.
Tradisco SL
Citania Obras y Servicios
Soldadura e caldeiraría
Montajes Mecánicos De Galicia S.L.
Jesús Riveiro S.L.
Don Silencioso S.L.
Horta Coslada Construcción Metálicas S.L.
Mecanizados Moan S.L.L.

15005397 - IES Fernando Wirtz Suárez

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Intelixencia artificial e big data (Curso de especialización) NTT Data Spain SLU

15005257 - IES Ramón Menéndez Pidal

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Comercialización de produtos alimentarios
Alcampo, SA
El Corte Inglés SA
Centros Comerciales Carrefour S.A.
Distribuciones Froiz S.A.U.
Mercartabria S.L.U
Xestión de vendas e espazos comerciais
Arenal Perfumerías S.L.
Sprinter Megacentros Del Deporte S.L.
JD Sports Fashion 2010 SL
GRM 2008 S.L.
Feuvert Ibérica SA
Pérez Rumbao S.A.
AD Grupo Regueira SAU
Leroy Merlin S.L.U.
Lidl Supermercados SAU
Euro Depot España SAU

15005269 - IES Urbano Lugrís

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Instalacións eléctricas e automáticas
Albe Instalaciones y Montajes Eléctricos SL
Auteco Seguridad SL
Electricidad y Telecomunicaciones Galicia, SL
Fernando Cotelo García
Fondo Instalaciones Eléctricas SL
Fonelec - Nos SL
Fridama Instalaciones S.L.
Instalaciones Eléctricas Coruñesas SL 'INSTELEC'
Prinsel S.L.
Proyectos Integrales De Fibra Óptica SL
Técnica 4 Ingeniería y Montajes S.L.U.

15005749 - CIFP Universidade Laboral

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Mantemento de instalacións térmicas e de fluídos Arce Clima Sistemas y Aplicaciones S.L.

15022620 - IES de Curtis

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Automoción
Desguaces Lual S.L.
Agrícola Curtis SL
Talleres Rivas Ansede S.L.
Plataformas Elevadoras Grúas y Servicios de Transporte Norte S.L.
Manuel Gómez Cancelo
Camilo Seoane Pedreira
Pérez Rumbao S.A.
Farming Agrícola S.A.
Talleres D-3 S.L.
Maquinaria Agrícola Romay, S.L.
Integral Motion S.L.
Inleit Ingredientes S.L.U.
M. Caeiro SA
Aserpal S.A.
Bergondo Motor S.L.

15032081 - IES de Fene

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Electromecánica de vehículos automóbiles
Noroto, SA
Breogán Motor SL
Feuvert Ibérica SA
Corgal Automoviles S.L.
Portomotor, S.L.
Finisterre Motor SL
Talleres Ramos S.L.
TRS Speed Departamente S.L.U.
Mabesoa S.L.
Instalacións de produción de calor
Instalaciones Calvo y Medín S.L.
IGF Energías Renovables, C.B.
Veolia Servicios Norte S.A.U.
Freire Vidal SL

15006754 - CIFP Ferrolterra

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Deseño en fabricación mecánica
Navantia SA SME
Gabadi SL
CT Ingenieros A.A.I. S.L.
Electromecánica de maquinaria
Rilo Maquinaria S.L.
Talleres La Campiña SL
Torneiro Maquicoruña SA
Talleres Torneiro SA
GAM España Servicios de Maquinaria S.L.U.
Redes e estacións de tratamento de augas
Empresa Mixta de Augas de Ferrol SA 'Emafesa'
Servicios Medioambientales Do Atlántico S.A.
Viaqua Gestión Integral De Aguas De Galicia, S.A.U
Intacta Gestión Ambiental S.L.
Foncafer
Sistemas electrotécnicos e automatizados
Electro-Rayma S.L.
Inega Instalaciones y Montajes Eléctricos SL
Teuvento Ingeniería Minieólica S.L.
Ingenieria Programación y Automatismos de Fene, S.L.
Aelectrosensor SLNE
Soldadura e caldeiraría
Windar Offshore S.L.
Navantia SA SME

15021469 - CIFP Leixa

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Animación sociocultural e turística
Geriatros SAU
Geriatros del Principado SLA
Quavitae Servicios Asistenciales S.A.U.
Sar Residencial y Asistencial SAU

15006778 - CIFP Rodolfo Ucha Piñeiro

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Comercialización de produtos alimentarios
Alcampo, SA
Centros Comerciales Carrefour S.A.
Distribuciones Froiz S.A.U.
Mercartabria S.L.U
Transporte e loxística
Euro Depot España SAU
Media Markt Ferrol S.A.
Lidl Supermercados SAU
Transportes Almacenes Transitarios SA
FM Logistic Iberica SL
GAM España Servicios De Maquinaria S.L.U.
Ferrol Container Terminal SA
Noa Madera Creativa SL
Autos Paco SA
Industrias del Tablero S.A.
Industrias Cándido Hermida S.L.

15026406 - IES Eduardo Pondal

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Automoción
Maquinaria Agrícola Cancela SL
Agrícola Matova S.L
Alfredo Cabanas Riveiro
Epifanio Campo S.L.
Fariña Maquinaria SL
Auto Reparación Vidal S.L.
Alberto Varela Añón
Talleres Antonio Sousa S.L.
Servicios Agrícolas Pose SL
Vimianzo Motor S.L.
Domingo Rey Cernadas
Talleres y Gruas Antelo S.L.
Autoxallas, SC
Maquisaba S.L.
Calviño Sport S.L.
ADR Motor SC
Iván Trigo Fondo
José Manuel Muíño Rodríguez
Franciso José Eirís Fernández
ACDM, SL
Castromovil SL

15025682 - CIFP Fraga do Eume

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Xestión de aloxamentos turísticos
Lorygar SL
Hotel Plaza_Blancohostel S.L.
Center Coruña Hoteles, SL
NH Hoteles España SA
Delphos Hotels S.L.
Galena Hotel S.L.
C.B. Explotación Edificio Eurotel A Coruña
Kimpe Hotels, S.L.U.
Noa y Galicia SL
Paradores de Turismo de España SME S.A.

15021767 - IES Plurilingüe Castro da Uz

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Desenvolvemento de aplicacións web
SM Tecnología S.L.U.
GT Motive S.L.
3.14 Financial Contents, S.L.
Data Monitoring S.L.
Soldadura e caldeiraría
Acebrón Calderería S.L.
Prometal Tecnología e Innovación SL
Fitter Montajes Estructurales SL
Allied Steel Internacional, S.L.
Metalfer Sete Pontes, S.L.
Electromecánicos Viveiro SA

15014556 - CIFP Coroso

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Automoción
Talleres y Grúas Estación SL
Motor Boiro
Citova S.L.
Alro Maquinaria S.L.
Automoción La Junquera SL
Alvarez Riveira S.L.
Ramón Lois, S.L
Talleres Castro y Gómez SL
Uro Vehículos Especiales S.A.
Neumáticos Tino SL
Auto Mahía Bertamirans
Elaboración de produtos alimentarios
Salica Alimentos Congelados SA
Ángel López Soto SL
Ignacio González Montes, SA
Productos Carnicos Garcia, SLU
Mantemento de instalacións térmicas e de fluídos
Aluminios Cortizo S.A.U.
Rotogal, S.L.
Eduardo Varela e Hijos SL
Ignacio González Montes, SA
Ángel López Soto SL
Tecfrisa Instalaciones E Ingeniería S.L.
Centro Técnico Astyco SL
Uro Vehículos Especiales S.A.
Obras de interior, decoración e rehabilitación
José Chouza y Segundo Gómez, SL
Serdeco Contratas, SL
Ayaso Sobrido, S.L.
Oldstones Santiago, S.L
Construcciones Pose, SL
Construcciones Aguiño, S.L.
Incor Soluciones Integrales, SL
Juan José Míguez Cameán
Habitat Sorielo, SL
Excavaciones Nima S.L.
Procesos e calidade na industria alimentaria
Ángel López Soto SL
Profand Fishing Holding, S.L
Congalsa S.L.
Escurís, S.L.
Jealsa Rianxeira, SA

15027711 - IES Leliadoura

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Administración e finanzas
J.J. Chicolino S.L.
Alro Maquinaria S.L.
Sandra Rodríguez Filgueira
Ana Outeiral Martínez
Asesoría Beny García
Agustín Cadillo Pérez
Citova S.L.
Fariña Bretal e Hijos S.L.
Santiago y Alonso Asesores Comunidad de Bienes
Urogallo Capital S.L.
Hormigones De Boiro S.L.

15016000 - CIFP Compostela

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Cociña e gastronomía
Chaves Santas S.L.U.
Cocina Ascalu SL
A Horta do Obradoiro S.C.
Restauración J.A. Brenlla S.L.
O Sendeiro Food Experience S.C.
Alén do Xantar, S.L
Daniel Pardo Montero
Lorygar SL
Dirección de cociña
Amodiño Eche o Que Hai, SL
Cocinacavok SL
Salitre de Barizo
Fogón Retiro da Costiña S.L.
Álvaro Villasante Armas
Gómez Fraga SPC
Kebab de Pulpo S.L.
Francisco López Restaurante España SL
Daporta Castro SL
Pepe Vieira S.L.
Restaurante Solla S.L.U.
Gastrourense S.L.
Lucía Freitas S.L.U.
Gastronomía Raiana S.L.
Eirado da Leña, SL
Pandemonio Ribadeo S.L.U.
Andén Verde, S.L.
Dirección de servizos de restauración
Amodiño Eche o Que Hai, SL
Cocinacavok SL
Salitre de Barizo
Fogón Retiro da Costiña S.L.
Gómez Fraga SPC
Kebab de Pulpo S.L.
Alvaro Villasante Armas
Francisco López Restaurante España SL
Daporta Castro SL
Pepe Vieira S.L.
Restaurante Solla S.L.U.
Maruja y Granuja S.L.
Gastrourense S.L.
Lucía Freitas S.L.U.
Gastronomía Raiana S.L.
Eirado da Leña, SL
Pandemonio Ribadeo S.L.U.
Andén Verde, S.L.
Servizos en restauración Fundación Mahou San Miguel
Xestión de aloxamentos turísticos
Sociedad Camino Santo, S.L.
Atmos Fera 360 SL
Lorygar SL
Eurostars Hotel Company S.L.U.

15015767 - CIFP Politécnico de Santiago

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Construcións metálicas Aluminios Cortizo S.A.U.
Mantemento electrónico
Remanso del Arca S.L.
Gallega de Sistemas y Telecomunicaciones S.L.
Xestión e Control Noroeste S.L.
Álvaro Diez Gayoso
Extinfer Seguridad S.L.
Intelgal Comunicaciones
Unify Sistemas De Seguridad, S.L.
Fibra y Sistemas, S.L.
Electrónica Seoane
Sistemas electrotécnicos e automatizados Eurostars Hotel Company S.L.U.

27013934 - IES Perdouro

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Mecatrónica industrial
Astilleros Armón Burela S.L.
Santos Cocina y Baño S.L.
Hijos de Ramón Rubal S.L.
Talleres Ramón Castro S.L.
Hidrofersa Fábrica de Chavin SL
Aluminio Español SL
Carrocerías Hermanos Rega SL
Industrial Recense S.L.
Alumina Española S.A.
Puerto de Celeiro SA
Agro Forestal Rouco SLU
Construcciones Metálicas Bidueiros SA

27003175 - IES Val do Asma

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Atención a persoas en situación de dependencia
Galaurea Servicios Asistenciales Domiciliarios e Integrales S.L.U.
Geriatros SAU
Asociación Asdeme
Asociación para a Protección dos Anciáns de Lalín e a súa Comarca
Asociación de Familiares de Enfermos de Alzheimer de Chantada
Desenvolvemento de aplicacións web
IGM Web S.L.
Roomleader S.L.

27020562 - IES de Foz

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Dirección de cociña Eurostars Hotel Company S.L.U.
Dirección de servizos de restauración
Eurostars Hotel Company S.L.U.
Paradores de Turismo de España SME S.A.

27006528 - CIFP As Mercedes

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Automoción
Ditram Automoción S.L.U.
Talleres Caramés S.L.U.
Taller Eléctrico Garpe S.L.
José Manuel Vázquez Seoane
Tallers Miki Sánchez S.L.
Motos Montouto SL
Neumáticos Melchor S.L.
Talleres Rivas Ansede S.L.
Talleres Lusitano Lugo S.L.
Vifrauto SL
Hermanos Toimil García S.L.
Pardo Automoción S.L.
Feuvert Ibérica SA
Talleres López y Vázquez S.L.
Alberto Pérez Castro
Sergio Rodríguez Fernández
Manuel Candal Arango
Talleres Escairos S.L.
Carrozaría
Talleres Bagaria SL
Ditram Automoción S.L.U.
Lucuscar S.L.
Tallers Miki Sanchez S.L.
Talleres Lusitano Lugo S.L.
Traser
Lugo Motor S.L.U.
Talleres La Campiña SL
Breogán Motor SL
Manuel Candal Arango
Comercialización de produtos alimentarios
Alcampo, SA
Distribuciones Froiz S.A.U.
Lucus Market SLU
Carnicería Montes S.L.
Dobre titulación en Instalacións frigorificas e de climatización e Instalacións de produción de calor
Comercial Jelu S.L.
Mariña Clima S.L.
Instaladores Dedicados Al Frio, S.L.
Frigoríficos Alfonso Lugo S.L.
Infrinor S.L.
Gayfer Técnicos Frigoristas S.L.
Fontanería Rois C.B.
Refrigeración Pedro Álvarez
Falcón Veiga S.L.
Luclimar S.L.
Saicalu S.L.
Fernando Fernández Fernández
José Manuel Prieto Morado
José Matanza González
José Osorio Rancaño
Mecatrónica industrial
Leche de Galicia SL
Frigoríficos del Lea S.L.
Talleres Torneiro SA
Torneiro SAU
Gestión y Técnicas del Agua S.A.
Novafrigsa S.A.
Ingapan S.L.U.
Hermanos Toimil García S.L.
Grupo Sada P.A. S.A.
Grupo Leche Rio, S.A.
Industrias Plásticas Arias S.L.
Xestión de vendas e espazos comerciais
Arenal Perfumerías S.L.
Sprinter Megacentros del Deporte S.L.
JD Sports Fashion 2010 SL
Feuvert Ibérica SA
Zona Mueble S.L.
Inter-Anima Events S.L.

27006516 - CIFP Politécnico de Lugo

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Construción
José Mourelle Díaz
Obras y Reformas Construmen S.L.
Garvi Lugo Construcciones Proyectos Y Reformas SL
Oribio Construcciones y Contratas S.A.
Obras y Reformas Lugo S.L.
Acasti Reformas S.L.
Pele Design And Retail S.L.
Armando López Fernández
Rubén López Barreiro
As Fontiñas Rehabilitaciones S.L.
Construcións metálicas
Sistemas de Mantenimiento Industrial de Begonte S.L.
Tableros Hispanos, SLU
Ben Alonso SL
Eduardo Rega Paz
Gestión Sistemas Metálicos
Cidega-Inox SL
Soluciones Metalúrgicas Integrales 1980 S.L.
Demaq Galicia SLU
Hierros Ferreiro S.L.
Elaboración de produtos alimentarios
Leitigal S.L.
Queserías Entrepinares SA
Queixería Prestes S.L.
Innolact S.L.
Prolactea S.A.U
Poq Quesera S.L.
Ingapan S.L.U.
Proxectos de edificación
Ingeniería Insitu S.L.
Proeste Ingeniería S.L.
Pele Design and Retail S.L.
Silvosa Pérez Arturo Arquitecto
Acasti Reformas S.L.
Monsa Urbanismo SL
Fernández Rivas-Morán Bande, Arquitectos SLP
Obras y Reformas Construmen S.L.
Ingeniería y Desarrollos del Norte S.L.U.
Nortagro Ingenieria S.L
Laura Prieto Varela

27016455 - IES Sanxillao

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Servizos en restauración
Manuel Expósito Pardo
Rte. Campos
Hotel Torre De Núñez SL
Eril Hotels S.L.
Ponte Ribeira SL
Cafetería Hospital de Lugo SL
Francisco López Restaurante España SL
La Barra de Lugo, CB
Mesón do Canedo S.L.
Contrafuerte S.L.
Bulló Xantar C.B.
Pascuais Eventos S.L.
Carballeira de Hostalaría Sl. Restaurante Casa Grande de Nadela
Restauración Ruosmar 2013 SL
Arroz y Cocina de Autor SL

27006966 - IES Plurilingüe San Rosendo

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Aproveitamento e conservación do medio natural
Sven Dieter Adler
Sinergias Sostenibles Resiforest, SL
Enxeñería e Asesoramento Legal S.L.
Fomento Vegetal SL
Francisco Docal Fernández
Carronza S.L.
Forestal Díaz Casariego SL
Viveros y Servicios Forestales Caselas S.L.
Viveiro Costa de Lóngaras S.L.U.
Antonio Alvariño, SL
Centro de Jardinería Gavín CB

27015311 - IES A Pinguela

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Administración e finanzas
Ecogal Energías Renovables, Autoconsumo y Eficiencia Energetica, S.L.
Citadel, SL
Calzado e complementos de moda
Curtidos Galaicos S.L.
Industrias Losal S.L.
Codeor S.L.
Guarnicionería Hermanos Gómez SL
Elena Ferro Lamela
Sociedad Textil Lonia SA
Estilismo e dirección de peiteado
Eva Pérez Belón
Sonia Rodríguez Rodríguez
Beauty Factory
Zote Peluqueros S.L.
Hermanos Campeliños S.L.
Héctor Castro Sánchez
Remedios Fernández Moure
Virginia González Martínez
Manuel Rodríguez López
María Azucena Moure Chaos
Artelis C.B.
Tamara Vázquez Tajes
Alba Dovao Vega
Ernesto Taboada Senaz
Montserrat Aparicio Castro
Mª Angeles Yáñez Fernández
Camilo Sotelo Barroso
Aurita Freán Sánchez
Tania Pérez Conillera
María Pilar Ferreiro Palacio
Manuela Sacido Rego
Novo Look CB
D-Tres Peluquería S.C.
Peluquería Rosy CB
José Ricardo López Sánchez
Nuria Rodríguez González
María Carmen Herbón Penabad
Margarita Río Barreiro y Ermitas Montoiro Munín S.C
Marta Moure Vázquez

27016297 - IES Enrique Muruais

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Soldadura e caldeiraría
Industrial Recense S.L.
Mecanizados Torre
Astilleros Gondán SA
Construcciones Metálicas Cotarelo S.L.
Ferros Alonso S.L.
Automoción Investigación y Desarrollo S.L.
Carpintería Metálica Gómez A Pontenova S.L.

27010921 - CFEA Pedro Murias

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Aproveitamento e conservación do medio natural
Empresa Pública de Servizos Agrarios Galegos S.A.
Empresa de Transformación Agraria S.A., S.M.E., M.P. - TRAGSA
Maderas Villapol S.A.
Fomento Vegetal SL

27020793 - CIFP Porta da Auga

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Instalacións eléctricas e automáticas
Imotec Soluciones Sociedad Civil
Electricidade Hermanos Iriarte
Electronima SL
Coto Estudios y Construcciones SL
Guzmán Fernández López
Sistema Electricidade-Telecomunicacións C.B.
Otelec Costa Norte S.L.
Jorge Juan Martínez Cotarelo
Antonio Fernández Taborcias
Nicolás López López

32015037 - IES Manuel Chamoso Lamas

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Automatización e robótica industrial
Aceites Abril, SL
Tecnor Lalín Maquinaria S.L.
Plastycasset S.A.
Megodeza SL
Conductores Eléctricos Revi S.A.
Tecglass S.L.
Tecnolaval
Electromecánica de maquinaria
Aira Soc. Coop. Galega
Tecnor Lalín Maquinaria S.L.
Hermanos Toimil García S.L.
Industrias Guerra SA
Maquinaria para Excavaciones de Galicia SL
Maquinaria Agrícola del Noroeste S.L.
Maxideza SL
Graniorega S.L.
Soldadura e caldeiraría
Talleres Dizmar SL
Engineering Rinosteel, SL
GRI Towers Galicia S.L.

32008902 - CIFP A Carballeira-Marcos Valcárcel

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Dobre titulación en Coidados auxiliares de enfermaría e Atención a persoas en situación de dependencia (O curso académico 2022-2023 impartirase no CIFP A Carballeira-Marcos Valcárcel e o curso 2023-2024, no CIFP Portovello) Fundación San Rosendo
Desenvolvemento de aplicacións web
Viewnext S.A
CM Stores & Innovative Business S.L.U.

32015050 - CIFP A Farixa

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Dobre titulación en Axencias de viaxes e xestión de eventos e Guía, información e asistencia turísticas e oferta parcial de Xestión de aloxamentos turísticos
Eurostars Hotel Company S.L.U.
H24 Reservation Services S.L.
Enerxías renovables
Codigalco SL
Ecogal Energías Renovables, Autoconsumo y Eficiencia Energetica, S.L.
Sicyme 2012 S.L.
Efigalia Energy, SL
Leroy Merlin S.L.U.
Solarz Autoconsumo Fotovoltaico S.L.
Termalismo e benestar
Caldaria Termal SLU
Gestión Hotelera Noroeste S.L.
URH Hotel Zen Balagares
Lorygar SL
Hotel Balneario do Tremo S.L
Castilla Termal S.L.
Las Habitaciones de Akelarre S.L.U.
LBK Hoteles S.L
Eurostars Hotel Company S.L.U.
Corporación Empresarial de Tenencia de Activos de Galicia S.L.
Balneario y Termas de Lugo S.L.
Inversiones Hosteleras de Galicia S.L.

32016765 - CIFP Portovello

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Comercialización de produtos alimentarios
Centros Comerciales Carrefour S.A.
Ignacio de las Cuevas S.A.
Distribuciones Froiz S.A.U.
Atlántica Saga Ourense S.L.U.
Xestión de vendas e espazos comerciais
Arenal Perfumerías S.L.
Sprinter Megacentros Del Deporte S.L.
Pérez Rumbao S.A.
AD Grupo Regueira SAU
Leroy Merlin S.L.U.
Lidl Supermercados SAU
Bermello S.A.

32009116 - IES 12 de Outubro

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Mantemento electromecánico e oferta parcial de Mecanizado e oferta parcial de Programación da produción en fabricación mecánica Metal Mecánica Gallega S.L.

32009131 - IES Universidade Laboral

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Carrozaría Unidad De Vehículos Industriales SQ
Mecatrónica industrial Galicia Auto Estampación S.A.

32013582 - IES García-Barbón

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Electromecánica de maquinaria
Talleres Calvo
José Estévez As Ferreiras SL
Agrícola Jaro, SL
Agrícola Suárez S.L.
Jaime Diéguez Gallego
Comercial Agrícola Guerra, S.L.
Maquinaria para Excavaciones de Galicia SL

32016285 - IES de Vilamarín

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Xardinaría e floraría
Carlos Domínguez Rodríguez
Viveros Mende SL
Jesús Iglesias González
Juan Antonio de Jesús González
Sven Dieter Adler
Celso Graña Domínguez
Verdechan S.L.
Cotogrande Xardinería S.L.
Calfensa Proyectos SL
Xestión de aloxamentos turísticos
O Remanso dos Patos S.L.
Inversiones Hosteleras de Galicia S.L.
Jacobo Lorenzo Gay
Eurostars Hotel Company S.L.U.

32014801 - IES Cidade de Antioquía

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Produción agropecuaria
Jesús Prieto Domínguez
Torneiros Sat n 595 XUGA
Irmáns Mosquera S.COOP.
Iván Rodríguez Gil
Amador Díaz Penín
Blue & Green Berries, SC
Cooperativas Ourensanas S.C.Galega

36002359 - IES Plurilingüe Antón Losada Diéguez

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Deseño e amoblamento
Santos Cocina y Baño S.L.
Martínez Otero Contract S.L.
José Manuel Neira Iglesias
Carpintería Estelar SL
Desenvolvemento de aplicacións multiplataforma Ozona Tecnologías de la Información, S.L

36019244 - IES A Sangriña

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Carrozaría
Celtamotor SL
Talleres Fontan SLU
Talleres Castiñeira SL
Codelauto SA
Iago Arias Amador
Talleres Vaquero S.L.
Rodovigo SL
Automóviles Louzao, SLU
Talleres Gumerjo S.L.
Plataforma Comercial de Retail S.A.U.
Vehículos Pérez Rumbao SA

36007552 - CIFP A Granxa

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Aceites de oliva e viños
Bodegas As Laxas SA
Adegas Terra de Asorei S.L.
Viñedos Altos de Torona S.L.
Quinta Couselo S.L.
Bodega y Viñedos Pazo De Casanova S.L.
Anay674Mb S.L.
Dominio do Bibei S.L.
Señorío de Rubiós S.L.
Grupo Vinícola Marqués de Vargas SL
Mar de Frades S.L.U
Fragas do Lecer, S.L.
Vides Singulares, S.L
Xardinaría e floraría UTE Acciona Medio Ambiente SA y Manten S.L.

36014489 - CIFP A Xunqueira

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Dobre titulación en Carpintaría e moble e Instalacion e amoblamento Carpinteria Ceyeda, S.L.

36020064 - CIFP Carlos Oroza

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Dobre titulación en Dirección de cociña e Dirección de servizos de restauración
Eurostars Hotel Company S.L.U.
Gestión Hotelera Noroeste S.L.
Externa Servicios Generales de Empresa SL
Silgar Hoteles y Viajes SLU
Xestión de aloxamentos turísticos Eurostars Hotel Company S.L.U.

36006730 - IES Frei Martín Sarmiento

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Estética integral e benestar
Lorygar SL
Externa Servicios Generales de Empresa SL
Gestión Hotelera Noroeste S.L.
Silgar Hoteles y Viajes SLU
Davandoira S.L.
Node S.L.
Gacamar S.A.

36018677 - IES Luís Seoane

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Comercialización de produtos alimentarios
Alcampo, SA
Centros Comerciales Carrefour S.A.
Distribuciones Froiz S.A.U.
Pontevicus SLU
Juncal Alimentación, S.L.

36019529 - IES Ribeira do Louro

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Pedra natural
Granitos de Atios SA
Grupimar S.L.
Granitos Cabaleiro S.A.
Levgranite, SLU
Lemmar Granite S.L.
Mineras de Roca SLU
Blokdegal S.A
Mármoles F. Gallego S.L.
Godoy Maceira, S.L.
GI Granitos Ibericos S.A.

36020362 - IES de Valga

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Mecanizado
Gama e Hijos SL
Sistemas Técnicos del Accesorio y Componentes SL
Exlabesa Building Systems S.A.U.
Bartón Maquinaria SL
Mecanizados Oliveira S.L.
Calderería y Mecanizados Arosa S.L.
Soluciones Metálicas Jamardo S.L.
Mecanizados y Caldereria Talleres El Cubano, SL
Laminados Lema S.L.
Soldadura e caldeiraría
Mecanizados y Caldereria Talleres El Cubano, SL
Fundiciones Souto SL
Francisco Eiras Iglesias
Ingeniería y Montajes Rías Bajas S.A.
Rotogal, S.L.
Soluciones Metálicas Jamardo S.L.
CCI Carrocerías Inteligentes SL
Thune Eureka SA
Mecanizados Oliveira S.L.
Calderería y Mecanizados Arosa S.L.
Sistemas Técnicos del Accesorio y Componentes SL
Gama e Hijos SL

36013448 - CIFP Manuel Antonio

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Elaboración de produtos alimentarios
Productos Congelados S.A.
Pescanova España, SLU

36014568 - CIFP Valentín Paz Andrade

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Carpintaría e moble
Carpintería Fonte do Tallo S.L.
Carpintería Joyla S.L.
Instalacións de produción de calor
Blanco Efinort S.L.
Consulting de Ingeniería e Instalaciones SL
Axis Soluciones Integrales S.L.
Fontanería Sito S.L.
LCH Instalaciones Ponteareas S.L.
Electricidad Joyma S.L.
Fontanería y Calefacción Eugenio Juncal, SL
Calfoncal SL
Peleteiro Instalaciones S.L.
Termocalor Vigo S.L.
Fontanería Márquez SL
Gago Calefacción Fontanería y Gas S.L.
Ziclon Galicia S.L.
Soldadura e caldeiraría
Construcciones Técnicas en Acero de Gondomar, S.L.
Mind S.C.G.
Pipeworks SL
Urkira Ox S.L.
Nodosa S.L.
Citic Hic Gándara Censa S.A.U.
Termocalor Vigo S.L.

36011579 - IES A Guía

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Comercialización de produtos alimentarios
Alcampo, SA
El Corte Inglés SA
Centros Comerciales Carrefour S.A.
Distribuciones Froiz S.A.U.
Pontevicus SLU
Xestión de vendas e espazos comerciais
Arenal Perfumerías S.L.
Sprinter Megacentros del Deporte S.L.
GRM 2008 S.L.
Feuvert Ibérica SA
Pérez Rumbao S.A.
AD Grupo Regueira SAU
Mediamarkt Emerging Formats, SL.
Leroy Merlin S.L.U.
Lidl Supermercados SAU

36011634 - IES Politécnico de Vigo

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Mantemento electromecánico
Pescanova España, SLU
Insuíña SL
Nueva Pescanova Biomarine Center, S.L.
Productos Congelados S.A.
Hijos de Carlos Albo SLU
Zendal Health, S.A.

36013771 - IES Fermín Bouza Brey

Ciclo formativo Entidade colaboradora
Mecatrónica industrial
Aluminios Cortizo S.A.U.
Financiera Maderera S.A.
Profand Fishing Holding, S.L
Energia y Celulosa S.A.
Trivium Packaging Ibérica S.A.U.
Congalsa S.L.
Tacore SL