O transporte escolar conta coas seguintes liñas:
Liña 1: Empresa MOMBUS
Granxas - A Bouza - Feira Corzáns – A Roda – Serralleira - Cruceiro - Cruce Pesqueiras - Cordera - Abelenda - Taraiño - Bos Aires.
Liña 2: Empresa MOMBUS
Funeraria – Covelo – Lamas - A Luz - Barral
Liña 3: Empresa MOMBUS:
Santa Cristina -Vilacoba - Carrasqueira - Cernadas - Bugalla - Feira Lira - A Tol - Turnes - Lombeira - Queimadiña - San Pedro/Uma.
Aula matinal: Todos os días dende ás 7,30 h. ata as 9,30 h. Servizo xestionado pola ANPA (anpaleirado@gmail.com).
Servizo tupper/comedor: Todos os días dende ás 14,30 h. ata as 16,30 h. Servizo xestionado pola ANPA (anpaleirado@gmail.com).